13
Ağu

Basit, Minimal Tasarımdan Vazgeçme Sırları

Gerçekten çarpıcı, minimal tasarımlı iç mekanı pek çok şeyle dolmayan bir odadan ayıran nedir? Sade ve sıkıcı olmaktan ziyade sofistike ve zengin bir odadan mı? Basit alanlar oluşturmak zor değildir, ancak doğru minimal karışımı yapmak için belli başlı temel bileşenler dengesini gerektirir.

1. Denge, oran ve diğer temel konuların keskin bir komuta
Bir mekanda gerçek öğeler çok olmadığında, denge, oran ve uyum gibi temel tasarım kurallarına daha da katı olmalısınız. Mobilya, kendisi ile orantılı olmalı – yani hiçbir şey çok büyük veya çok küçük çıkıyor. Bir odanın görsel ağırlığı dengelenmelidir (bir taraf diğer taraftan çok daha ağır “hissetmez). Mobilyalarınız arasında uyum olmalıdır; Her şey “eşleştirmek” zorunda değil, ancak tamamlamalı ve koordine etmelidirler. Ve tabii ki, dramatik etki için çok büyük veya çok küçük bir şey ekleyecekseniz – gerçekte kasıtlı bir şey yaptığınızı abartmak için gerçekten büyük veya gerçekten küçük gidin.

2. Miktar üzerinden kalite
Yine, minimal bir iç mekan için amaçladığınız zaman, yüksek kaliteli ve iyi yapılmış parçalar üzerine savurganlık yapmak isteyeceksiniz, çünkü siz sadece bir odaya uymaya çalışıyorsunuz değilsiniz yapabilmek. Benzersiz olan parçalar sadece bir katalogdan değil de bulur.

3. Ayrıntılarda
Detaylar – Odadaki unsurlar üzerine küçük dokunuşlar ve tasarımlar – basit bir alanı hedeflediğinizde önemlidir. Belki bir altın yapraklı bir çerçeve kenarıdır. Bir yastık üzerinde işlemeli bir unsur. Bir odaya ilk bakışta fark etmediğiniz bir şey, ancak zenginlikleri dağınıklığa neden olmadan zenginleştiren bir şey. Ve çok çeşitli dokular, bu nedenle minimal alanlarda önemli bir unsur olmaya devam ediyor.

4. Yer sesleri ile nötr, sakinleştirici paletler
Elbette renk sallayan basit, en az alanlar olduğundan bu kolayca tartışılabilir. Ancak, gerçekten muhteşem minimal bir çevreyi hedeflediğinizde, nötr renklere ve doğada kolay, sofistike bir alana sığanlara sadık kalın.

5. Işık büyük bir rol oynamaktadır
Minimum boşluklarda, ışık, büyük mobilyalar satın aldığı gibi önemli bir unsur haline gelir. Ne zaman ışığın evinize geldiğini ve nasıl kendisini gösterdiğini bilin. İstediğiniz şekilde yönlendirmek için pencere tedavilerini kullanın. Ve bu sadece doğal ışıktır. İlk öneri ile olduğu gibi, yalnızca muhteşem bir ışık fikstürüne sıçrayarak tüm basit bir alan için sesi ayarlayabilirsiniz.